bhyu
bhyu
15-09-2019
Mathematics
contestada
write a word problem for n($25)=$125
Respuesta :
sarah46561
sarah46561
15-09-2019
Julie bought (n) shirts. Each shirt cost $25. The total amount Julie spent on shirts was $125. How many shirts did Julie buy?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
Which word correctly completes the sentence? __________ toys are all over the living room. a. Bess's b. Bess' B?
According to scientific evidence, earth’s earliest atmosphere lacked oxygen. Over time, oxygen was added to the atmosphere. Which statements explain how this ch
what is anything that has mass and volume
step by step solve this problem -4=r/20-5
which is more,5 ounces or 1 pund
What is a desert? a. a flat area covered primarily with sand b. an area of extreme heat year round c. an area that receives very little precipitation d. an are
How to find the average of speed and acceleration
The process of linking monosaccharides to become polysaccharides is called __________, while breaking down polysaccharides, like glycogen, occurs during a proce
my teacher did not teacher it
If a skull becomes fossilized, it would most likely be what type of fossil? A mold fossil Cast fossil Petrified fossil Trace fossil