SxnshxneKxd
SxnshxneKxd SxnshxneKxd
  • 12-11-2019
  • Mathematics
contestada

a water hose cost 3.60 per metre. Sam buys a 4.5 m long hose. how much does sam pay?

Respuesta :

brandoninfo4200000
brandoninfo4200000 brandoninfo4200000
  • 12-11-2019

Answer:

This will cost $16.20. $3.60*$4.5=$16.20

Step-by-step explanation:

Answer Link
weirdworld111
weirdworld111 weirdworld111
  • 12-11-2019

Answer:

$16.20

Step-by-step explanation:

3.60x4.5=$16.20

Answer Link

Otras preguntas

How do you write 4,350,762 in word form
What was the result of the English Civil War?
whats the difference between integrity and probity?
Which of the following is a source of genetic variation in sexually reproducing organisms? a. replication b. dominance c. mitosis d. meiosis
is it possible for an object's weight to change while its mass remains constant? Explain
20 poINTS Please help me on vocabulary
Why is the demand for environmental scientists and specialists expected to increase?
What was the purpose of Columbus' journey? A. To explore America. B. To make sure the Earth was round. C. To explore a western r
how did mass transit impact urban populations
Which of the following were aspects of the rule of Moctezuma I over the Aztecs? Human sacrifice and expansion of the empire Human sacrifice and conquest of t