Sydnet
Sydnet Sydnet
  • 13-12-2019
  • Mathematics
contestada

if rhodium cost $6,050 per ounce how much does it cost per gram?​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-12-2019

Answer:  With such a limited supply, rhodium doesn't come cheap. It is the most expensive of all precious metals, currently trading at $2,725 an ounce. (To give you a better idea of its cost, that's over twice as expensive as gold and 154 times more than silver.)

Answer Link

Otras preguntas

Please help rephrase this The death of his wife leads Macbeth to reflect on the shortness and pointlessness of life. He realizes where his ambition led him :
how is guilt portrayed in the things they carried​
Label the 3 layers of the sun
The dot plots below show the scores for a group of students for two rounds of a quiz: Which of the following inferences can be made using the dot plots? A. The
The Stock Market Nadia is a stockbroker. She earns 14​% commission each week. Last​ week, she sold ​$6,800 worth of stocks. How much did she make last week in​
On a number line 1.77 would be located where?
Which choice avoids fragments to present the information clearly and correctly?
Do ya'll like my riddles
Help me with this question please
Find sin(b) in the triangle. A.4/3 B.3/5 C.3/4 D.4/5