arianaarriaza10 arianaarriaza10
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

One jar of crushed ginger cost $2.how many jars can u buy with $4?

Respuesta :

mytinytot1990
mytinytot1990 mytinytot1990
  • 14-01-2020

Answer:

2

Step-by-step explanation:

4 ÷ 2 = 2

You can buy 2 jars.

hope this helps you out : )

Answer Link

Otras preguntas

2. The following is an example of which rhetorical device? We have nothing to fear except fear itself. A. logic B. emotion C. persuasion D. repetition
____ is the output of communication, which becomes ____ when it reinforces or changes the understanding of receivers with respect to their thoughts, feelings, a
What is the following product? 4√7. 4√7. 4√7. 4√7 1. 4(4√7) 2. 4√7 3. 7^4 4. 7
Using the Snowball Method and the following debt, how much of the monthly $1,000 should be paid to Creditor #3? Creditor #1: Balance = $10,000 / APR = 12% / Min
Evaluate the expression for x = –4, y = –2, and z = –3. x(y+z)² A. –40 B. 100 C. –100 D. 40 I Neeeeeeeddd Thiiiissssssssssss!!
Study the heating curve shown. which statement is best supported by the information in the heating curve?
HELP ME PLEASE!!!!
What type of government did Anti-Federalists favor? A. Weak state governments B. Stronger state governments C. Strong national constitution
BRAINLIESTTTT ASAP!! What is the carbon cycle?
Is ( 0,0) a solution to this system? y<=x^2-4 y>2x-1?