KayPink3850 KayPink3850
  • 15-01-2020
  • Mathematics
contestada

He bought four violas for 40$ each. Later he bought one whistle for 100$. After that, he returned one viola. Write the total change to his funds as an integer

Respuesta :

annaliebert1 annaliebert1
  • 15-01-2020
40*3=120
100+120=220
Change is £40
Answer Link

Otras preguntas

I paid for $27 for 12 pounds of gummy bears What is the unit price in dollars
50 POINTS PLS HURRY! Which describes simple, solid instruments that produce sound by being struck, scraped, or shaken? a. aerophones b. chordophones c. idiophon
Can someone please tell me the answer
Please help me i really need this done
Do whatever is easiest for you, thanks !!!!
Name the variables: 25( a+ xy)
Please the whole page 50 Points each. Please don't steal my points just because
please help:( im tryna gts
Georgia's ability to grow cotton, tobacco and rice is a results of its?​
Simplify: (x1/2y3)6 A) x12y18 B) x12y9 C) x3y18 D) x3y9