11johnsontookie 11johnsontookie
  • 15-01-2020
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese costs $4.25 per pound. Which equation best represents y the total costs of x pounds of cheddar cheese ?

Respuesta :

ntowry
ntowry ntowry
  • 15-01-2020

Answer:

y = 4.25x

Step-by-step explanation:

Answer Link
halaPAULroblox
halaPAULroblox halaPAULroblox
  • 13-05-2020

Answer:

7=2.5 is the ansswer

Answer Link

Otras preguntas

Why has the author moved to Paris? To be with his partner To pursue painting For a new job To learn the language
Why it is important to develop the physical social emotional and mental development?
The​ half-life of radium is 1690 years. If grams are present​ now, how much will be present in ​years?.
prove that PQR is a straight line
What is the image of (4, -1) after a reflection over the line y = x?
In jamestown’s early years, dozens of colonists died of starvation and illness. read this excerpt from a speech that john smith made to the colonists. what is s
If the present value of $280 paid one year from now is $250, what is the one-year discount factor?
During the scientific revolution and the enlightenment, the works of many scientists and philosophers were similar in that they.
Which factors have made edge computing cheaper and easier artificial intelligence and Blockchain?
Mendel wanted to find out if the color of the seed of the pea plant effected the seed shape what experiment did he perform?