Seudónimo Seudónimo
  • 15-01-2020
  • Mathematics
contestada

One yard of a ribbon costs 3 1/2 dollars. How much should one pay for 3 3/4 yards?

Respuesta :

camillamorningstar
camillamorningstar camillamorningstar
  • 09-01-2022

Answer:

$13.13

Step-by-step explanation:

$3.50 x 3.75

Answer Link

Otras preguntas

Interest groups hire _________ to represent them.
Is there is only one tool used to heat equipment in the laboratory.
Which of the following best describes assembly-line production? A. A process using interchangeable parts that constructed products entirely instead of by indivi
Match the philosopher with his ideas, achievements, or events in his life. Socrates A. tutored Alexander the Great B. condemned to death by poison C. thoug
what elements make up the asthenosphere
Which of the following best describes assembly-line production? A. A process using interchangeable parts that constructed products entirely instead of by indivi
7.50X plus 4.50y is equal to 3150 , what is x and y equal to.
What does 3/5-2/3 equal
solve for x "9x^2-x=0"
Def is a right triangle if feel equals 24 and de equals 7 find df