antoniopratt851 antoniopratt851
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

How much is each value meal if you can get 4 value meals for $21.88.

Respuesta :

Shuteenlemery Shuteenlemery
  • 12-02-2020

Answer:

5.47 is the price per meal times that by 4 get 21.88

Step-by-step explanation:

Answer Link
DaeMontanna
DaeMontanna DaeMontanna
  • 12-02-2020
5.47 divide 21.88 by 4
Answer Link

Otras preguntas

x^2 = 1/100, what is x​
Does the work cause a change in kinetic energy or a potential energy?
What is the value of x? A. 7 B. 10 C.18 D. 22
Which value of x is the solution to the equation 4(-3x+8)= -16? answer choices: 1. -4 2. -2 3. 2 4. 4 explain
Plz help w answer 1:/ confused ash
Question 24 1 pts Read the sentence and choose the correct conjugation between the preterite or the imperfect. Nosotros un viaje a Madrid el año pasado. hacíamo
We behold our seafaring citizens still the daily victims of lawless violence, committed on the great common and highway of nations, even within sight of the cou
When comparing today's animals to the ones from the Mesozoic era, which is true? A. only a few of the animals from the Mesozic era are extinct B. most of the an
Act 1 scene 5, Explain what the conversation is between Romeo and Juliet
What were the causes of the Great Depression?