viceprez619 viceprez619
  • 15-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 4 liters of motor oil cost 3.88 dollars, what is the price for one liter

Respuesta :

tael34nn tael34nn
  • 15-02-2020

Answer:

.97 cents

Step-by-step explanation:

3.88 divided by 4 = .97

Answer Link
barispe15
barispe15 barispe15
  • 15-02-2020

Answer:

97¢

Step-by-step explanation:

If 4 liters cost $3.88, then divide 4 into 3.88

Ver imagen barispe15
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the numerical expression. 3/2 − (− 1/4 ) A) − 1/2 B) − 3/2 C) 4 5/ D) 7/4
Which describes the slope of the given line? A. Positive B. Negative C. Zero D. Undefined
given the function f(x) = g(x-3)-2, describe transformation of f(x) on a coordinate plane relative to g(x).
Ashley needs to memorize words on a vocabulary list for Latin class. She has memorized 48 of the words, which is two-thirds of the list. How many words are on t
What is the outcome when a cell undergoes meiosis? A) Two diploid cells B) Two haploid cells C) Four diploid cells D) Four haploid cells
A cone has a radius of 3 meters and a height of 10 meters
People with higher levels of the _____ trait are more likely to attend and complete college.
What previous governmental experience did Hoover have before becoming president? He served as vice president. He was Secretary of Agriculture. He was Secretary
Urgent!! will mark brainliest!
i need help please ASAP !!!