Respuesta :
Answer:
$50
Step-by-step explanation:
Bob bought 10 apples
If 1 cost $5
Total cost of the ten apples will be = $5 x 10
= $50
The ten apples cost $50
Answer:
$50
Step-by-step explanation:
Bob bought 10 apples
If 1 cost $5
Total cost of the ten apples will be = $5 x 10
= $50
The ten apples cost $50