s89094 s89094
  • 11-03-2020
  • Mathematics
contestada

Ariana bought 7 muffins she paid 13.02 how much did each muffin cost

Respuesta :

aliciacowellg
aliciacowellg aliciacowellg
  • 11-03-2020

Answer:

About $1.86

Step-by-step explanation:

It could be rounded to $1.90.

Answer Link
bellaalmeida1407
bellaalmeida1407 bellaalmeida1407
  • 11-03-2020

I would say $1.86 for each muffin

13.02 / 7= 1.86

Answer Link

Otras preguntas

why does adding salt to water make it boil faster in simple terms
Which sentence correctly forms the plural of 1800? A. Were your great-grandparents alive in the 1800's? B. Were your great-grandparents alive in the 1800s? C. W
How did the media shape public perception of the Vietnam War? Reporters frequently attacked Johnson over his administration's failed policies. For the first tim
which of the following is least 0.105 0.501 0.015 0.15 and why
Who took over Cambodia in 1970
Which sentence uses commas and end marks correctly? A. "Many steps are easy to learn." the dance instructor told the class. B. "Learn these steps," she encourag
All are types of chemical reactions except __________. A) decomposition reactions B) synthetic reactions C) single replacement reactions
Which of the following statements about Earth’s cycles is not true?
What Abstract Expressionist innovation did Jackson Pollock exhibit in Autumn Rhythm (Number 30)?
Which sentence uses a verb that agrees with its subject? A. Perry, like his younger sister Pauline, write very neatly. B. The exhibits on the lower level is no