emilykent emilykent
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada


Angelica bought 10 pears for $12.90.
What is the cost of one peal?

Respuesta :

demischmim
demischmim demischmim
  • 11-05-2020

Answer:

1.29

Step-by-step explanation:

Answer Link
gonzalu gonzalu
  • 11-05-2020

Answer:

1.29 per pear

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Read the e-mail again. Replace the bold words with the correct pronouns. 1 (Ashley's grandfather and grandmother) have a dog. 2 (Rover )wagged its tail non-sto
What significant event does the article describe? In " Rescue at the Water's Edge."
What were the citizens of the Missouri Territory authorized to do ?
Can someone help me with this?
Does the following python code have a local and global variable?? class fish: name='Salmon' presanceinallofak='true' def display(self): print (self.name) pr
PLEASE HELP!!! A patient comes into the hospital with horrible back pain and a bad attitude. Dr.MC tries his best to handle the situation but is overwhelmed by
Tại sao lá cây có màu xanh
importance of communication through organizational view...no account subject Avialable so I select it as biology​
What is algebraic expression?​
Select the words that make up the complete subject. Adult cougars hunt deer and other mammals.