emilykent emilykent
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada

Rob bought 12 cucumbrrd for 17.28 what is the cost of 1 cucumber

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 11-05-2020

Answer:

Each cucumber costs 1.44

Step-by-step explanation:

Take the cost of the cucumbers and divide by the number of cucumbers

17.28/12

1.44

Each cucumber costs 1.44

Answer Link

Otras preguntas

It says “find x (round to the nearest hundredth)” I’m so lost and this is geometry
Of the 5 determinants of fitness, health, and wellness, you have the most control over healthy lifestyle choices. True False
1 in 5 people in California go to Disneyland each summer. In a group of 25 people, how many people would most likely go to Disneyland? (thx in advance)
Which of the following pieces of equipment is NOT used to measure vital signs?
Which of the following factors should be considered when deciding on a career choice? Select two answers A) job requirements, including educational level B) y
Pls help me with this question!!!
posted for 50 points please help k12 math grade 8 is due in 40 minutes but needs to be done for my freedom thank you
during the jim crow era southern states imposed poll taxes and literacy tests in order to
State the physical and chemical properties of salt
Can someone help me