2505sadiegrace 2505sadiegrace
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Wal-mart sells a case of 24 cans of Diet Coke for $6.88. Kroger sells a 12 pack of Diet Coke for $3.99. Which is the best buy?

Respuesta :

Roofa
Roofa Roofa
  • 13-05-2020
Walmart because you pay less
Answer Link
mgurney1967
mgurney1967 mgurney1967
  • 13-05-2020
walmart is the better deal
Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer What kind of writing is this passage? OA Drama OB Biography OC AutobiographyOD Fiction​
Energy is converted from glucose, in the presence of oxygen, into numerous ATP molecules during
To paint a house, a painting company charges a flat rate of $500 for supplies, plus $50 for each hour of labor. a. How much would the painting company charge to
Find the distance between the points J(−8, 0) and K(1, 4)
Using the table, find the average rate of change between x=−1 and x = 2.
solving slope with work tho please
Balance equation how many reactants and products?
Help! How did the ancient Greek philosophers influence ancient Greek society? Check all that apply. A. by creating a critical thinking method B. by teaching peo
Order the decimals and fractions from least to greatest . Write your answer in decimal form.5/10, 0.51, 0.15, 5/100
Read the scenario and respond to the following statements and questions. Jeremy went to the mall with $150. He went into one Estimate the total cost of these it