994810950
994810950 994810950
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Michelle used a $20 bill to pay for a notebook that only costs p dollars.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-05-2020

Answer:

20 - p

Step-by-step explanation:

How much change did Michelle receive from the cashier?

Write your answer as an expression.

is the rest of the question, maybe post the full question next time please

-_-

Kono Dio Da!!!!

Answer Link

Otras preguntas

What is 0.8 as a fraction
If it takes light 26,000 years to travel from the Sun to the center of the Milky Way galaxy, how far is the Sun from the center of the Milky Way?
What does the audience learn about Odysseus from his encounter with his shipmates Elpenor and his mother Anticlea in Book 11?
Express the series using sigma notation. 2 - 6 + 18 – 54 + 162 ...
People of East Pakistan fought a civil war in 1971 because they _____.
What made the Korean War particularly tragic? In the text a tale of two countries
Find x if the average of 20,20,19,13 and x is 16
I need help on my history
HELP MEWhat is Odysseus doing on the voyage home? A. sleeping B. praying to Athena C. watching the men carefully to prevent another mishap D. gazing at the hori
2 tons of dirt cost $200.00. What is the price per pound