BLXEBERRIE
BLXEBERRIE BLXEBERRIE
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

A 3-pack of t-shirts cost $12. How much does one t-shirt cost?

Respuesta :

cookbrendan8
cookbrendan8 cookbrendan8
  • 14-05-2020

Answer:

One t-shirt would cost $4

Step-by-step explanation:

Equation: 12/3=4

Answer Link
ofevalle09
ofevalle09 ofevalle09
  • 14-05-2020

each t-shirts cost 4$.

Answer Link

Otras preguntas

"Tommy’s social anxiety meant he swung from one extreme to another in a crowd. At parties, no one could get a word out of him, but one-on-one he’d be so loquaci
Correcting Passive Voice. Directions: Use your own paper to write the correct sentences. Put each of the following sentences in Active Voice.. 1. Betty gets sca
Write a linear equation that passes through (5,2) and (6,4). *Please*
Simplify 1 over 6x + 3 over 4 ( 1 over 2x - 4)
postdecision dissonance is likely to heighten when an individual delays in choosing between two equally attractive alternatives. a. true b. false
WILL GIVE BRAINLIEST NEED QUICK according to skinner variables whose value changes in relation to each other are​
the first step in integrating enterprise-wide risk management (erm) with strategic planning is to
Which statement best describes how the Rosebud Sioux teenagers were affected by their visit to the Carlisle School cemetery?
Can someone help distinguish the many literary devices that are used within the many poems of this file, please. Prompt: Robert Hayden and Robin Coste-Lewis bo
one advantage of the hubble space telescope over ground based ones is that