ariannaleija
ariannaleija ariannaleija
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

i need these two questions

i need these two questions class=

Respuesta :

alaskasabrinasnow
alaskasabrinasnow alaskasabrinasnow
  • 14-05-2020
4) the unit rate is 1 to 15

6) it would be 6$ for 4 pounds of fudge. If you divide 4.50/3 = 1.50 . that means that each pound costs 1.50. 1.50x 4 = 6.
therefore the answer is 6
Answer Link

Otras preguntas

How far from a 10 µC point charge will the potential be 1000 V? a. 10 m b. 90 m c. 80 m d. 60 m
3. What career/job would you like to have given an opportunity?
Select the noun clause to complete the sentence. Mike will eat … tonight A) after he finishes the project B) his favorite meal for dinner C) and wash the dishe
the internal resistance of each of the following cells E1 and E2 shown in the figure above is 2ohms. calculate the total current in the circuit​
if a(b+c)=d and a, b, c and d are all integer, then which of the following must be true? A. ab+c=d B. ab+ac=d C. a(b+c)>10 D. ab
Which event led to the case of Vernonia School District v. Acton?
Based on the Lewis/electron dot representation of the two atoms, predict the ratio of metal cationic (+) atom to nonmetal anionic (-) atom in the compound. .Ca.
greatest common factor of 26m^4n^2, m^2n
Solve the system of equations below using the inverse of matrix
Plss answer it plsss