demianugarte2006
demianugarte2006 demianugarte2006
  • 15-05-2020
  • Mathematics
contestada

Megan bought 3.25 yards of ribbon for a craft fair. The ribbon cost $1,40 per yard. How
much did Megan spend for the ribbon?
3.25 x $1.40 =
$4.45
») $4.65
Done >

Respuesta :

LoliLiquids
LoliLiquids LoliLiquids
  • 15-05-2020

Answer:

$4.55

Step-by-step explanation:

3.25 x 1.40 = 4.55

Answer Link

Otras preguntas

If for a certain market, the quantity demanded is 200 units and the quantity supplied is 250 units, then there is _____. equilibrium in this market excess deman
How was the textile industry most improved? An influx of able workers Increase of raw materials New technology New management techniques
John, a hiker, walked 12 kilometers in 6 hours. He needs to cover 32 more kilometers. How many hours will it take John to cover the remaining distance? Assume t
A wall is 4 m by 3 m. Which is the correct unit of measurement to use when figuring out how much paint to buy to cover the wall? A. m B. m3
Read the excerpt from "Let Bindi Have the Limelight." With backup group the Crocmen, she [Bindi] performed in Los Angeles and New York, singing lively, choreo
How did the united states incorporate the idea of natural law into its new form of government
List five North American and European countries in the non communist bloc
identify each angle pair as adjacent, vertical, or neither...?
Which description of the term Manifest Destiny is correct? a.the belief that the United States had a right to take control of Central American nations.the belie
How does cultural lagging relate to the Westernization that is happening in other countries?