angie9995 angie9995
  • 13-07-2020
  • Mathematics
contestada

Paper clips sell for 23 cents per box. What will 4 boxes cost?

Respuesta :

kingbearfries
kingbearfries kingbearfries
  • 13-07-2020

Answer:

92 cents

Step-by-step explanation:

If each box has the cost of 23 cents, and you decided to buy 4, you would multiply the amount of boxes you want with the cost of each one, therefore, the 92 cents. 4 * 23 = 92

Answer Link

Otras preguntas

The surface temperature on Venus may approach 737 K. What is this temperature in degrees Celsius? The temperature on Mercury may drop to –265 °F at night. What
The value of 8s in 88000
Ricardo lost 6 golfballs while playing yesterday. He bought a box of 12 golf balls, then lost 4 on the course today. he now has 18 golf balls. How many golf bal
<3 Help _____ lines are parallel and run _____. A. Longitude; north-south B. Latitude; north-south C. Latitude; east-west D. Longitude; east-west
The ceiling in a storage unit is 7 2/3 feet high. How many boxes may be stacked in a single stack if each box is 3/4 foot tall? ♡
A beacon flashes a light regularly 5 times a minute. A neighboring beacon flashes a light regularly 4 times a minute. If they shine their lights at the same tim
Why were the Jews stigmatized as outsiders in Europe during the Middle Ages? They did not practice the same trades as the Europeans. They did not travel through
What are the six elements of art?
Mr. Brown order 150 pencil. how many boxes of 10 pencils should he get
Can some one help me answer? i dont understand