Seudónimo Seudónimo
  • 13-09-2016
  • Mathematics
contestada

$0.05 per minute. what is the unit rate per hour?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-09-2016
In 1 hour there is $3 because 60 minutes equals 1 hour, so $0.05 times 60 equals $3.
Answer Link

Otras preguntas

Find the domain of this question
how many whole ones equal 40 tenths
What factors slow down economic development of US?
name five states formed from thd old northwest territory
It solves the systems of equations.Discovers which is the method indicated to develop the exercises.the indicated methods are:1. Determinants2. Equalization3. R
An object that is dropped straight down from a height of 100 m has a vertical change in position that is less than that of an identical object thrown horizontal
HELP ! Find the Domain in this question
want a telugu poem on truth
what happens when red lead oxide is heated?
what happens when red lead oxide is heated?