D0pe D0pe
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

100 points
FOR EACH SCENARIO, CHECK THE BOX FOR THE APPROPRIATE UNIT
RATE FOR PRICE PER 1 POUND *
$4
$10
$6
$5
$2
$50 FOR
5LBS
o
O
O
$48 FOR
8LBS
О.
O о o
$44 FOR
11LBS
O.
O
$26 FOR
13LBS
O
O
$100 FOR
20LBS
O
O
O
O

Respuesta :

rg21237
rg21237 rg21237
  • 11-09-2020

Answer:

there is a button on the side of your keyboard that turns off all caps

ACTUAL ANSWER: 1 dollar a pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what are features of business environment​
Freddy pays $840 per year in insurance. How much should he budget monthly for it? A) $70 B) $92 C) $140 D) $142
A state's taxes are determined by
What lands did Alexander the Great conquer first?
Suppose you take two cards out of a deck of cards, one right after the other, without replacing the first. What is the probability that the first card is a 4 an
Discuss two ways in which cultural views that axist may affect a relationship negatively.
Can someone pls help with my assignments I’ll pay u 20$
A cashier at the store assumes that because his next customer is elderly, she will take a long time to pay. The cashier is using his stereotypes about the elder
The perimeter of a square is given as 8x+20 expression
10. Compare and contrast South Korea's government to Japan's government.​