ejinas0032
ejinas0032 ejinas0032
  • 12-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please hurry! :) Its a get more math question.

Please hurry Its a get more math question class=

Respuesta :

friedavocados
friedavocados friedavocados
  • 12-09-2020

The sales price is 44. 37 dollars.

Answer Link
audreyz04
audreyz04 audreyz04
  • 12-09-2020

Answer: $44.37

Step-by-step explanation:

63.38 x 30/100 (or x 0.3)

You save: $19.01

$63.38 - $19.01 = Final price of $44.37

Answer Link

Otras preguntas

Which principle was built into the constitution?
which state is more important to the early phase of European Exploration: Spain or Portugal, explain answer, please help
what is the ratio of 31 to 3?
Which is a true statement? A. –4.28 > –3.56 B. –4.37 < –1.63 C. 5.7 < 5.63 D. –13.9 > 4.63
The primary reason ancient people of the Nile river valley built levees,dikes and reservoirs was to .
a fast food restaurant sold 64 burgers with cheese. if the ratio of burgers sold with cheese compared to without cheese was 8:1, how many burgers did they sell
21 22 23 24 25 TIME REMAINING 01:50:12 In China, one major political party holds all the power. This party is known as the __________ party. a. Communist b. Fed
Power is calculated by multiplying voltage by a. current. b. energy. c. resistance. d. voltage.
Desfineste sensuk cuvintelor plumb isprava castel tabachera satir baioneta a se fali
PLEASE HELP! WRITE A SHORT PARAGRAPH, 5 SENTENCES. DESCRIBE HOW NONFICTION TEXTS COMPARE TO FICTION TEXTS. PLZ HELP