anaelboi69
anaelboi69 anaelboi69
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada

Lynn paid $12.21 for ribbon. The cost per yard was $1.48.
How many yards of ribbon did Lynn buy?
​

Respuesta :

Popholediddily Popholediddily
  • 15-09-2020

Answer:

$12.21 / 1.48 = 8.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Let n be a randomly selected integer from 1 to 20. Find the indicated probability. n is prime given that it has two digits, what is n?
Which disease, carried by European explorers and settlers, killed up to 50% of the Native American population?
A lumber company combined oak wood chips that cost $3.40 per pound with pine wood chips that costs $2.60 per pound. How many pounds of each were used to make a
What is the monthly paycheck of an office manager whose salary is $57,000 per year?
how did romans differ from the greeks in their art shows the human body
What is the name of the last plan for Israeli-Palestinian peace negotiations?
undissolved solid particles could best be separated from a solution by
Why was the Battle of Chancellorsville important?
How is the water on earth split up
Graph the line with slope -3 passing through the point (1,3)