angelynaruiz03 angelynaruiz03
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada

Need help with this thank u for your help

Need help with this thank u for your help class=

Respuesta :

shalizehkermani shalizehkermani
  • 15-09-2020

Answer:

Gary's grocceries

Step-by-step explanation:

When you find how much it costs for one can at both stores gray's store is cheaper (.88 cents/per can) where as Marissa's store costs (1.2 dollars/ per can)

Answer Link

Otras preguntas

What statement best defines the term Exodus?
Why doesn't Juilet want Romeo to swear his love by the moon?A) she does not want to be associated with Diana. B) She associates the moon with failure and bad lu
edwin says that he can show a figure base an congruent triangular
Find the distance between y=4x+2,y=4x-3
Ayer, mis primos _________ 15.000 pesos. gastaste gastaron gastan gasta
What is the product? (–3s + 2t)(4s – t)
What happens at the climax of the story “The Monkey’s Paw”? Mrs. White believes her dead son is knocking at the door and goes downstairs to open the door. A
The measure of an exterior angle of a triangle is ..... the sum of the measures of the remote interior angles.
Which of the following physical landmarks is found in arizona? A.painted desert B.missouri river C.willis tower D.dismal swamp
Why is Ramona acting like a wounded tiger? A. She likes lying around. B. She is feeling sick to her stomach again. C. She is feeling better. D. She likes t