Seudónimo
Seudónimo
11-10-2020
Mathematics
contestada
i need help with my 8th grade math
Respuesta :
MJDelosReyes
MJDelosReyes
13-10-2020
Answer:
x = -2.38
Step-by-step explanation:
divide 3 to up 3x then 4 and divide them by 2.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
A 32 oz bottle of water costs $1.92. What is the cost per ounce?
when heating a substance a phase change will start to occur when kinetic energy of the particles is _____ attractive forces bewtween the particles low enough to
Answer and question are shown in picture
What is the author purpose in reintroducing wind-wolf to the teacher ?
Which best describes earths north magnetic pole
Which of these is not a social institution? Question 2 options: family religion ecology education
Africa's increasing problem of deforestation could MOST likely result in
Which statement presents a sound argument? The new video game system is so popular that stores may have trouble keeping them in stock. If you won’t buy me
Números write out each number in spanish. modelo 732 setecientos treinta y dos
The absolute value of a number is A. usually positive. B. how far a number is from zero. c. negative for a positiv