amyas629h
amyas629h amyas629h
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

Can someone please help me? I’ll mark brainlist!!

Can someone please help me Ill mark brainlist class=

Respuesta :

capsasha2
capsasha2 capsasha2
  • 12-10-2020

Answer:

No, I do not have enough :(

Step-by-step explanation:

  1. Find the discount: 20% × 32.99 = $6.59
  2. 32.99 - 6.59 = $26.40
  3. Because $26.40 is more than the amount of cash you have (even if it's just barely over the amount you have), then you cannot afford the game.

I hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

The New York Times v. U.S. (1971) involved what political and legal controversy?
what happened to the Austro-Hungarian empire after the war
Which bond pair does not have a polar covalent bond? A. P – Cl B. O – H C. S – Cl D. H – Cl E. Cl – Cl
Which section of an essay restates the thesis statement? A. Second paragraph B. (Third paragraph) C. Conclusion (D. Introduction)
Which continents can easily trade by traveling the Mediterranean Sea?
It takes 45 minutes to bake 2 dozen cupcakes. At this rate, how many hours would it take to bake 8 dozen cupcakes? I need to show all work involved at arrivin
A 3-gallon jug of juice costs $22.32. What is the price per pint?
39 divide 5214 equal
Which terms below are associated with communication between neurons? chemical signals, electrical signals, synapse chemical signals, synapse, neurotransmitters
How are invertebrates better? PLZ help ASAP