amhernandez828
amhernandez828 amhernandez828
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

If cheese costs $5.65 per pound, what will be the total cost of 2.2 pounds of cheese?​ plz help meee

Respuesta :

scelle1025 scelle1025
  • 13-10-2020
The answer is $12.43

Multiply the two numbers.
Answer Link

Otras preguntas

Review the scenario. Arnold is writing about waste runoff at his town's coal power plant. Which question is best answered by an in person interview with the pl
If you could answer both questions, that would be
The Magna Carta gave the King of England unlimited power over his subjects
For an arithmetic sequence where a1 = 13 and the common difference is 3, find s7. A. 157 B. 151 C. 154 D. 162 10 points SHOW STEPS
Four-thirds times the sum of a number and 8 is 24. What is the number?A. 40B. 26C. 24D. 10
NEED ANSWER ASAP REALLY IMPORTANT i will take any of the answers
a man bought x boxes of doughnuts for $3.49 each. He paid with a $50 bill and received the correct amount of change. If he received more then $10 but less then
Araceli's curtain company is making curtains for a local hotel. She wants each curtain to be 48 inches long. At the fabric store, fabric is sold by the foot. If
A mass of 0.4 kg hangs motionless from a vertical spring whose length is 0.76 m and whose unstretched length is 0.41 m. Next the mass is pulled down to where th
two lines that lie in parallel planes are