pumpkinbelle2008
pumpkinbelle2008 pumpkinbelle2008
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

a 4.5 pound of apples costs $22.50. how many pounds for a dollar?

Respuesta :

TwistedZodiac
TwistedZodiac TwistedZodiac
  • 13-10-2020

Answer:

.2 lbs

Step-by-step explanation:

4.5/22.5

Answer Link
thesmartguy1084
thesmartguy1084 thesmartguy1084
  • 13-10-2020

0.2 pounds as 4.5 / 22.5 = 0.2

Answer Link

Otras preguntas

the biggest cause of food borne illness is
An equation was created for the line of best fit from the actual enrollment data. It was used to predict the dance studio enrollment values shown in the table b
Hi everyone , Would you help me please : Simplify this : [tex] \frac{1}{ \sqrt{2} } [/tex]
Why are the cells of multicellular organism eukaryotic?
select all that apply. which of the following exercises should be included during warm-up and cool-down times? walking stretching sprinting weightlifting
carols bookshelf has 4 shelves with 6 books on each .her brother robert has 3 shelves with 7 boson each. they want to combine their books. if they put 9 books o
Photosynthesis takes place faster in which type of light ?
what is a stylus? a. a band used in art to depict multiple events or scenes in a single work b. a flat stone used for grinding paint c. a writing tool that is p
what is an irrational number between 5.2 and 5.5
Rewrite each equation so y is a function of x. 2y+8=y-3x