seducesupreme seducesupreme
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Robbie needs to figure out how much money he is going to spend on burgers. He needs 22 in total and it costs $3.99 for 4.

Respuesta :

Parth241
Parth241 Parth241
  • 14-10-2020

Answer:21.94

Step-by-step explanation:22 divided by 4 = 5.5 5.5 times 3.99$ equals 21.94

Answer Link

Otras preguntas

At the grocery store last week, SuperSugarSweet candy bars were priced at 4 bars for 5$. This week, they are on sale at 5 bars for 4$. What is the percent chang
Which of the following statements gives the best summation of life in Plymouth Plantation? A. The settlers lived in total harmony upon founding their community.
3. in 'april showers," how does the father's story about his own experience as a failed writer help theodora?
A therapist asking a client are you the oldest child is called what
Question 11 of 20 which type of tool would best serve a project manager whose team needs to share many different types of documents? a. milestones b. file manag
Explain Mesopotamia civilization early forms of government, culture, and society during the era of approximately 5,000-2,000 BCE**
HELP MATH FINAL. What is the slope of the line that contains these points? X -7 -4 -1 2 y -7 14 35 56 slope:
What is the slope-intercept equation of the line below?
A push factor is best defined as something that causes people to leave their country. any legal restriction on immigration. any hardship immigrants face in a ne
why was maryland different from the other english colonies?