dmmcm83387
dmmcm83387 dmmcm83387
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Determine which product has the lower unit price one gallon of orange juice for $3.49 or B a half gallon of orange juice for $1.70

Respuesta :

linoyr linoyr
  • 15-10-2020
I think that the half gallon of orange juice has a lower unit price
Answer Link

Otras preguntas

The table below shows the dimensions of two colored cubes. Dimensions of Cubes Cube Side (cm) Mass (g) Yellow 3 135 Black 2 48
solve pls brainliest
14. How do your kidneys help maintain water-salt balance? A. Both A and B B. Controlling the frequency of urination. C. Changing the concentration of your urine
Powerful interest groups: a. Focus on a wide range of issues b. Always succeed in their demands c. Possess limited resources for the policy-making process d
Explain the earth........
A train traveling 200 miles per hour for 1 1/2 hours covers the same distance as one traveling at 75 miles per hour for how many hours?
Semination which is important to check the condition of the teeth is called​
Why do parasites not require complex nervous or muscular tissue? Porque los parásitos no requieren tejido nervioso o muscular complejo?
LIst types of computer process ?
What is the height of this triangle when the base is 10cm