Respuesta :
Answer:
Ten boxs for $8.00 is better. :D
Step-by-step explanation:
10 divided by 8 is 1.25, and 8 divided by 6 is 1.33. Therefore 10 boxes for $8.00 is a better choice because you are getting more for less money! hope that helps!!!
Answer:
Ten boxs for $8.00 is better. :D
Step-by-step explanation:
10 divided by 8 is 1.25, and 8 divided by 6 is 1.33. Therefore 10 boxes for $8.00 is a better choice because you are getting more for less money! hope that helps!!!