aleleighton07
aleleighton07 aleleighton07
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Ezekiel bought a 18 ounce box of chocolate for $6.50. What was the cost per ounce? in a explanation order

Respuesta :

melanyruiz69
melanyruiz69 melanyruiz69
  • 15-10-2020

Answer:0.36

Step-by-step explanation:

You divide 18 by 6.50, that give you the cost per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Ethnomusicologists study music as an aspect of culture using which objects?
The first simplified alphabet containing only twenty-two letters was created by the
Rotation of LMN!!!!!
If a product is difficult to find or only carried by high-end retailer, this adds to it's prestige. This always benefits your marketing message. True False
_______ fought hard to get women into government and to see that new deal programs benefitted women.
6300 and 530 The value of 3 in _____is ___times The value of 3 in
Why were differences among the three colonies important a) They explored the practical and functional differences between unicameral and bicameral houses in th
(07.06) y ≤ 27. Which of the following statements is the best way to describe the value of y?
The sum of twice a number and 7
If 265 identical boxes each containing 24 books weight a total of 12720 pounds how does each book weight