Respuesta :
Answer:
0.27
Step-by-step explanation:
The total amount is 3.78 so to know cost of one you ➗ by 14
3.78/14=0.27
Answer:
for each tangerine it would have to be 0.27
Explanation:
all you will have to do to find the unit rate per tangerines is divide the price with the amount of tangerines there are ( $3.78/14) and that will get you your answer of 0.27
for each tangerine it would have to be 0.27
Explanation:
all you will have to do to find the unit rate per tangerines is divide the price with the amount of tangerines there are ( $3.78/14) and that will get you your answer of 0.27