TheReplicantKid
TheReplicantKid TheReplicantKid
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lisa went to the hardware store and bought 12 pieces rope. Each rope was 3/4 of a meter long. If the rope cost $3.50 a meter, how much did she spend?

Respuesta :

lacaplo205 lacaplo205
  • 15-10-2020
.....................................
Answer Link
jakegriffin jakegriffin
  • 19-05-2021

Answer:

(B) 31.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

C(squared)L(squared) + 100v(squared) = 100c(squared)I have to solve for L
C(squared)L(squared) + 100v(squared) = 100c(squared)I have to solve for L
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
List 3 commercial uses of sponges.
What kind of particles make up compound
Why does land heat up more faster than water?
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
Why does land heat up more faster than water?
Why does land heat up more faster than water?
Why does land heat up more faster than water?