vuzqgniiy5 vuzqgniiy5
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Four pizzas cost $21.95 how much was one pizza

Respuesta :

z0mba
z0mba z0mba
  • 15-10-2020

Answer: About $5.49

Step-by-step explanation:

Answer Link
zaynubsidd zaynubsidd
  • 15-10-2020

Answer:

5.4875

Step-by-step explanation:

4 pizzas = 21.95

divide 21.95 by 4

5.4875 is your answer

Answer Link

Otras preguntas

What do most economists find to be the most persuasive argument in favor of​ protectionism? a. trade barriers protect infant industries that initially have rela
A physical examination in which the physician palpates the prostate gland to screen for bph and prostate cancer is called
Helppp!!!! I’m not sure what this is...
as you go deeper into the ocean the temperature increases or decreases or stays the same
Suppose you assessed pain sensation over Tina’s left foot, and noticed that she had decreased sensation. How would you have proceeded with your exam
Write a formula for the compound that forms from potassium and chromate.
need help solving systems of equations with 3 variables
What is efficiency? is it the only goal of economic policymakers?
write the complimentary dna strand for CGTTAGCATGCTTCAT
How is the uterus in the female rat different from that of humans?