aliviahcoe34 aliviahcoe34
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Cereal costs $3.99 for a one pound box. What is the price per ounce? Round your answer to the nearest Penney

Respuesta :

kpopforlife35
kpopforlife35 kpopforlife35
  • 15-10-2020

Answer:

about 33 cents each i think

Step-by-step explanation:

Answer Link
patriciahanger50
patriciahanger50 patriciahanger50
  • 15-10-2020
I’ll help ASAP I’m doing same thinggg
Answer Link

Otras preguntas

Which of Newton's laws best explains why motorists should wear seat belts? the law of gravitation the third law the first law the second law
How did Benito Mussolini attempt to increase Italy’s power? by creating new jobs and industries by forging alliances with African nations by seizing control of
what is part of the cultural setting of a musical time period?
The Mayans created a stepped arch called what?
Could anyone tell me the answer
help out this a quick one
I need there to five sentences and i will give you brainiest. Give an example of a place where the colors of the room would need to be chosen carefully to creat
An Original definition for ecology?
nyatakan aspek kemaayhuran kerajaan srivijaya​
What is the volume of a night rectangular prism with length 10 units, width 5 units, and height 3 units? 18 units 45 units o 80 units 150 units