Ogpatrica
Ogpatrica Ogpatrica
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

7. You bought three erasers and a magazine for $6. You spent a total of $18. How much did
each eraser cost?

Respuesta :

monicaloza53 monicaloza53
  • 11-11-2020

Answer:

each eraser cost $4

Step-by-step explanation:

Answer Link
jjhbhbyjbbgjmv jjhbhbyjbbgjmv
  • 11-11-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

davidson family wants to expand its rectangular patio, which currently measures 15 ft by 12 ft. they want to extend the length and width the same amount to incr
describe the characteristics of the image you see when your teacher uses an ovehead projector
what is the purpose of the short scene between herrick and the prisoners in the jail in the crucible
what was the result of the trinity test in 1945
if y = 2x 3, find the value of y when x=-3
Why is it important to assess flexibility both before AND during a workout regimen? A. to assess flexibility progress B. to keep muscles warm C. to establish fl
What type of story does the nun’s priest tell? an anecdote a parable a fable a biblical tale
if avb has a measure of 80 degree and vm is its angle bisector, what is the measure of avm?
Evaluate [(40 + 5) − 32] ÷ 9 ⋅ 2
Find all possible complex roots of x^4-3x^3-6x^2+8x and of x^3+10x^2+169x