cortisonetanks cortisonetanks
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

lunches cost 14.75 per week how much would 13 weeks of lunches cost fast pls

Respuesta :

220113680 220113680
  • 12-11-2020
14.75*13= $191.75
—————————-
Answer Link
vrajshankhala vrajshankhala
  • 12-11-2020

Answer:

it would cost 191.75

Step-by-step explanation:

i just put it in a proportion like this 14.75/1 = ?/13

then i just multiplied 14.75 and 13 i got the resulting answer 191.75

pls mark brianleist

Answer Link

Otras preguntas

There are approximately as many boys between 158 and 163 as there are between 163 and 167. True False
Pine Bluff Middle School is having its annual Spring Fling dance, which will cost \$400$400. The student treasurer reported that the dance fund has \$75$75 left
How do you think bubbles affect sound in the global ocean?
9/15+2/5 need help adding fractions
Find the area of an equilateral triangle whose perimeter is 15 units.
Simplify 14^15 over 14^5 A. 1^3 B. 1^10 C.14^3 D.14^10
The value of which of these expressions is closest to e? A.(1+ 1/26)26 B.(1+1/25)25 C.(1+1/23)23 D.(1+24)24
Divide the following polynomials. Then place the answer in the proper location on the grid. Write the quotient and remainder as a sum in this format: . Do not i
Cuales se emparejan? A. Bonita B. Bonito C. Bonitas D. Bonitos Am I correct?
Classify the lines: -3x + y = -1 -6x + 2y = 8 A) Parallel B) Perpendicular C) Neither Parallel or Perpendicular D) Skew