deaundre0625 deaundre0625
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

HELLPPPP PLEASEEE!!

A pack of gum costs $1.49. It has 25 pieces in a pack. How much does it cost to chew each piece of gum?

Respuesta :

saradavis0000
saradavis0000 saradavis0000
  • 12-11-2020

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:

<3

Answer Link

Otras preguntas

can iodine dissolve in acetone
Xavier is thinking where to invest his Php200,00 for 2 years. Is it Bank A which offer 2% interest compounded monthly or at bank B which offers 2.5% compounded
how do wind and ocean currents influence regional climate?
1. Like the name suggests, sedimentary rock is made of ___________________ Basalt Sediments Clay crystals 2. ___________________ and siltstone are sedimentary
Find the coordinates of the midpoint of CM with endpoints C(1, −6) and M(7, 5).
Quote of the day: Find happiness with someone U care about it can be a secret someone or it can be a friend
CAN SOMEBODY HELP PLS
The Story of the Dress that Sang
rewriting exponential expressions
1.Jose is the breadwinner of the family. He works as a construction worker during the day and a balut vendor during the night. One day while on his way to his w