morriszamiyah
morriszamiyah morriszamiyah
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 8 mugs for $38.32. (Note: unit price is the price of 1 item. In this example, unit price means the price of 1 mug)

Respuesta :

Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 12-11-2020

Answer:

$4.79 a piece

Step-by-step explanation:

38.32/8=

Answer Link
studylove studylove
  • 10-12-2020

Answer:

$4.79

Step-by-step explanation:

$38.32 divided by 8 = $4.79

Answer Link

Otras preguntas

The sql command that lets you permanently save data changes is ____.
Solve using Perfect squares.!question number 3
Which section from mozart's eine kleine nachtmusik (first movement) is this?
Which sentence correctly uses commas to separate items in a list? 1.The deacidification process preserves pages by neutralizing acid with magnesium oxide, rai
Inflection best relates to A. volume. B. vocabulary. C. tone. D. pace.
Which statements are true of the nazi party? Check all that apply. 1. It was founded by hitler 2. It encouraged militarism 3. It encouraged nationalism 4. It fe
People in Southeast Asia have modified the land to harvest __________, an important natural resource that is used in the region and exported around the world. A
PPPPLLLZZ HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! The Secret Garden Review the plot event. When Mary arrives at Misselthwaite, Martha is astounded that Mary is so dependen
What areas of Europe were spared the disease? Why?
In at least 150 words, discuss how using context and knowing affixes and root words can help readers understand texts such as The Apology. Use details from the