bgb121637
bgb121637 bgb121637
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Will give brainliest if correct.

Will give brainliest if correct class=

Respuesta :

2ofudum
2ofudum 2ofudum
  • 12-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

a. $7.

b. $1x.

c. $20.

d. $5y.

e. $1x + $5y.

I hope this helps, sorry if I am incorrect. Have a nice day!

Answer Link

Otras preguntas

A los profesores ____ ___ enseñar
A sign at grocery store read 4 apples for $0.82 what would be the cost per Apple
Someone help please
hadley earned $27 for a fundraiser. thea earned $81 for the fundraiser. How much more money did thea earn than Hadley? a. 2.5 b. 81 c. 3 d. 1/3
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! Traduzca al español. **YOU MUST USE ACCENT MARKS IF NEEDED** Every Thursday we watched the news.
what is the equation for this?
It costs $3 to bowl a game and $2 for shoe rental. Write an expression for the cost of G games
Amar and Sang mowed lawns to earn money to go on a trip at the end of the month. They both mowed the same number of lawns. Amar earned $20 for each lawn he mow
Identify the four types of seismic waves. How do each of these waves behave as they travel through the Earth?
Find the equation f(x) = a(x - h)2 + k for a parabola containing point (3, 6) and having (1, -2) as a vertex. What is the standard form of the equation? A) The