2027paradissummer 2027paradissummer
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Peter buys 12 bunches of bananas for $9.00. Use a ratio table to determine how much Peter will pay for 8 bunches.

Respuesta :

adnj6csew6 adnj6csew6
  • 12-11-2020
first of all why he buying so many second of all the answer is $6
Answer Link

Otras preguntas

If f(x) = 2x2 + 3x and g(x) = x – 2, what is (f + g. (2)? a. 16 b. 14 c. 12 d. 10 e. 8
what is the sum of 2/9 + 1/9
The difference between a number and eleven is three more than half the number
hyperbole about school in general
what is the mixed decimal 17.45 as a mixed number and reduce to lowest terms
Television sets cost $359 each. The total cost in dollars of five television sets will be measured in the . a. thousands b. tens c. ones d. hundreds
bullentin board is 4 feet long and 6 feet wide..how many feet of border does it need to surround the bulletin board
Given that f(x) = 2x + 1 and g(x) = −5x + 2, solve for f(g(x)) when x = 3. a. -91 b. -33 c. -25 d. 35
A washer and dryer cost $793 combined, the washer costs $93 more than the dryer. What is the cost of the dryer?
Writers use imagery to — a. evoke pictures in the mind of the reader. c. convey the multiple meanings of words. b. give their writing a pleasing so