mathildas2009
mathildas2009 mathildas2009
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

You buy a package of 12 pencils for $2.64. Write this rate as a unit rate.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2020

Answer:

0.22 per

Step-by-step explanation:

Answer Link
morillopaulita
morillopaulita morillopaulita
  • 13-11-2020
0.22 is the answer hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

The perimeter of a picture frame is 24 inches. If the width of the picture frame is 5 inches, what is the length of the picture frame?
What is a ratio that is equivalent to 12:35?
why was the author on papuan island in the story of in the jaws of the aligator​
Describe what makes the Möbius strip different from a strip of paper taped in a circle
Which highlighted word is an adverb? The HOKEY fans CHEERED LOUDLY. A. hockey B. cheered C. loudly
Pick the word that best completes the following sentence. _____ mag Autos. Nichts Tschüß Gleichfalls Der Junge
On January 2, 2021, Cullumber Hospital purchased a $106,000 special radiology scanner from Bella Inc. The scanner had a useful life of 4 years and was estimated
The figure below is a rectangular prism. Which edge is parallel to segment BD? A. HK B. BM C. DK D. AH
Simplify the F = ABC + A’B + ABC
list down the there forms of linkage between globalization and regional integration?​