yolandatrevino744
yolandatrevino744 yolandatrevino744
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

can you help me out​

can you help me out class=

Respuesta :

jacmae23
jacmae23 jacmae23
  • 13-11-2020

Answer:

$36

Step-by-step explanation:

Answer Link
carlos149
carlos149 carlos149
  • 13-11-2020

Answer:

$36.

Step-by-step explanation:

(Hot dog) 2 for 5: Unit price is 5/2 = 2.5

(Soda) 3 for 3 so unit price is 1 for 1.

6 sodas = 6 dollars

12 Hot dogs = 12. x 2.5 = 30 dollars.

Price for both = 30 + 6 = 36.

Answer Link

Otras preguntas

What can baby lizards do that baby snakes can't?
Frank's Football Gear is having a sale on helmets. The sales price, not including tax is $125.50. If the sale is 30% off all helmets, what is the regular pric
Can ya do the work for 83 divided by 9296, thanks.
the product of 340 and 6. Are they multiplied or is it divided
1/8 of Tony's books are mystery books he has three mystery books how many books does Tony have an all
round 51.65 to the nearest whole number
How do i copy and paste?
The stilts increase a person's height by 1.5 yards. If Bonnie, who is 5 feet and 7 inches tall, walks with the stilts, how tall will she be?
Why do you think the Barbary pirates felt free to demand tribute from the U.S
What is one fourth of 72