nevaehepperly
nevaehepperly nevaehepperly
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

Isaiah by Canvas and 8 tube paint for 24.95.if the canvas cost 6.95 how much did the tube of paint cost?

Respuesta :

SpiderBrooke
SpiderBrooke SpiderBrooke
  • 13-11-2020

Answer: $18

Step-by-step explanation:

24.95 - 6.95 = 18

Unless you ment TUBES this should be right

Answer Link
sr128203
sr128203 sr128203
  • 13-11-2020

Answer:

$18=8 tubes $2.25=1 tube

Step-by-step explanation:

1.)24.95-6.95=18

2.)18 / 8=2.25

Hope this answers your question

Answer Link

Otras preguntas

These two English documents outlined the ideas that people should be represented in their government and have certain legal rights: Select one: O a. The Mayflow
What are the coordinates of the terminal point determined by t= 11 pi / 3
which positions experience low tide
The volume of a cube is 27n27 cubic units. What is the lenth of one side of the cube?
what challenges did President Nixon face when he became president 1969​
A car has a velocity of 15 m/s.It then accelerates at a rate of3.5 m/s^2 for the next 5.0 secondswhat is its velocity?Please help​
Help Me! I suck with vectors. Look at the attached pictures for the problem.
Which headings best complete the chart? O X: Transparent Objects Y: Opaque Objects O X: Opaque Objects | Y: Transparent Objects O X: High Frequency Waves Y: Low
What is 7.884 rounded to the nearest hundredth
what information must you share with the reader before sharing your opinon in a book review