Bostonismybaby Bostonismybaby
  • 13-10-2016
  • Mathematics
contestada

Last year Mr. Henderson paid a total of $98.40 for phone service and $79.20 for garbage pick up what was his average cost per month for phone service and garbage pick up

Respuesta :

blahblahblah9
blahblahblah9 blahblahblah9
  • 13-10-2016
98.40+79.20= 177.60
177.60/2= 88.8
Welcome. --> $88.80
Answer Link

Otras preguntas

Write an expression that can be used to find 4•275 using mental math and properties of numbers
the race begins at a rate of 1.5 meters per second. what distance, d, is covered after, t, seconds
Nat spent $28 on 8 DVDs. At this rate, how much would 5 DVDs cost? What is the unit rate?
Where does the products of photosynthesis go
In kidney cells, charged ions like sodium and chloride are reabsorbed from the urine against a concentration gradient. Which mode of cellular transport is emplo
What is the Pythagorathem theorem?
A flat, raised area of land caused by uplift is also known as a(n):
Why did the Portuguese not draw on local populations for the labor needed on Brazilian plantations?
how are continents and oceans carried on tectonic plates
How was the diet of people in Japan influenced by its location