nav2
nav2
13-10-2016
Mathematics
contestada
What is the fraction of 9 of 24
Respuesta :
Аноним
Аноним
13-10-2016
the correct answer is 3/8
Answer Link
ogtanar
ogtanar
13-10-2016
3/8, 6/16, 9/24, or 12/32
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
The store is selling lemons at $0.66 each. Each lemon yields about 2 tablespoons of juice. How much will it cost to buy enough lemons to make three 9-inch lemon
Lucy cuts 5 different pieces of fabric throughout the day . 1.125 M 475CM 245CM 5.875M 3.055M What is the total amount of fabric she cut ? (. )M
YALL I NEED HELP ASAP
The wholesale cost of a bicycle is $98.75. The markup for the bicycle is 33.3%. Find the selling price of the blcycle. Round to the nearest cent. (Answer please
Gabe buys a pack of 25 colored pencils for $25.50. What is the unit cost of one pencil
Jordan is starting to save $150 to buy a new cell phone. In December, he saved $5. In January, he plans twice as much as he did in December, for a total savings
What is problematic with the rationale in “All is Truth?” Do you agree with this philosophy? Write four to seven sentences, citing at least one quote to support
How does the process of migration work? . Scientists know that animals migrate to find food. They also migrate to give birth. The best way to combine these sent
Printing images in color was very expensive the colonists, however hundreds of copies were made in color and distributed throughout Boston and the rest of the c
Helpp please!! Will give brainliest and 5 stars!!