lydiaowusu
lydiaowusu lydiaowusu
  • 15-10-2016
  • Mathematics
contestada

jedes mum buys a pack of 6 kiwi fruit. They cost 1.32 .how much does each kiwi fruit cost

Respuesta :

sunshine64
sunshine64 sunshine64
  • 15-10-2016
the answer is: $0.22 

Just divide :)

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

The trade routes of the classical era most resemble the Internet because they both: A. facilitate communication and cultural exchange over great distances.
Why are First amendment freedoms not absolute freedoms?
Enter the answer to the problem below, using the correct number or significan figures 100*3.25
Some of Richard Nixon's most important achievements were in foreign policy. Which of the following did he accomplish? a. He was the first American president to
Quinn spent 16.49 for 3 magazines and 4 sheets of stickers the magazine cost 3.99 each and sale tax was 1.02 Quinn also had a coupon for 1.50 if each sheet of s
Which of the following best describes what happened at Jamestown during the winter of 1609-1610? A. Colonists survived the winter well and had adequate food su
The wave of revolutions across Europe in 1848 is known as the Springtime of Peoples. a. True b. False
Which is necessary for a society to be considered a civilization? Choose all answers that are correct. A. an education system B. strong government leaders C.
when one end of a short metal bar is heated the opposite end will eventually become hot . which of the following process transfers the heat through the bar A
Can anyone help me? My teacher just recently taught me this today, be he never explained much. The question is in the photo