cw37908 cw37908
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Jenny is getting some snacks for her road trip.Her total for her items is $36.84.If the sales tax is 4%,how much is her total cost?

Respuesta :

jenifervilchis0
jenifervilchis0 jenifervilchis0
  • 11-12-2020
I’m not to sure but I think the answer would be $38.31 . Hope this helped .
Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to w - 9 = 15? 24 6 23 5
Anybody know what the value of r is? -1/5(-5r+10)=8
Spending a day observing a professional in his or her work environment is called: A. volunteering B. an internship C. community service. D. a job shadow SUBM
help please, i'll give brainliest
Multicellular organisms contain organ systems. Which of the following BEST describes the organs in an organ system? *
solve for d for the equation 12d - 37 = 119. explain each step
$17 for an 8oz steak (find the unit rate)
[x-3] +2 > or equal to 4
If you weigh 690 N on the earth, what would be your weight on the surface of a neutron star that has the same mass as our sun and a diameter of 24.0 km ? Take t
A journal response for ( I was proud of myself today…) .