michelley1210 michelley1210
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

T bone steak cost $7.24 a pound. If you want to buy 2.25 pounds what would be the cost.

Respuesta :

mykala18 mykala18
  • 11-12-2020
it would cost $16.29
Answer Link

Otras preguntas

For sustainable development to become a reality, which approach offers the best opportunity for this to happen?
Difference between ibuprofen 800 mg prescription vs taking 4 200 mg
A nurse is assessing a client with meningitis. the nurse places the client in a supine position and flexes the client's leg at the hip and knee. the nurse notes
What key client information should you have before you walk in to meet/assess your client?
The number of electrons in an ion with 20 protons and an ionic charge of 2- is
Which processes explain the development of the deepened voice and increased muscle mass during male sexual maturation?
Ast mastering questions how many months of the year have 28 days?
The majority of legal disputes in the united states are resolved in:
Explain how you can determine the overall charge of an atom if you know the number of protons and the number of electrons wgu
Children who are confident and able to make their own decisions likely have parents who are __.